До нас часто звертаються клієнти, які після покупки комплекту, що складається з ефірного тюнера і антени, не можуть повноцінно прийняти всі канали цифрового ефірного телебачення стандарту DVB-T2. У одних приймає 8 або 16 або 24 канали з 32-х, у інших взагалі жодного. Або зображення на екрані розсипається на квадратики. Та й переглядаючи тематичні форуми часто можна зустріти питання «чому не приймає Т2?», «Як правильно налаштувати Т2?» І т.п. У цій статті спробуємо розібратися з цими питаннями.
   
   Сигнал цифрового ефірного мовлення стандарту DVB-T2 покриває практично всю територію України. Мовлення DVB-T2 виконується в ДМХ діапазоні, всього можна прийняти 32 телеканали, які розділені на 4 частотних канали (мультиплекси). Кожен з 4-х FTA мультиплексів «МХ-1», «МХ-2», «МХ-3» і «МХ-5» містить по 8 каналів.  Передавачі (або телевежі) розосереджені по всіх регіонах країни, вони встановлювалися виходячи з наявної інфраструктури і з метою максимального покриття сусідніх територій. З розташуванням передавачів, з яких приймається сигнал в Стрию, можна ознайомитися тут. Крім фізичних координат дана таблиця містить частотні канали (мультиплекси) і радіус покриття для кожного передавача. У багатьох регіонах DVB-T2 передавачі встановлені на раніше експлуатованій інфраструктурі, тому, якщо вже залежить від антени для прийому аналогового ефірного мовлення, c високою часткою ймовірності вона зможе успішно прийняти і DVB-T2 сигнал. У такому випадку для його прийому досить тільки придбати DVB-T2 ресивер або телевізор із вбудованим Т2 тюнером.

   Але іноді буває, «аналог» приймається добре, а цифрового сигналу немає. І тут є кілька причин:
 Через антену, яка погано приймає ДМВ-діапазон, а більше розрахована на МВ-діапазон, в якому і працювали добре 4-5 каналів в аналоговому форматі. У такому випадку необхідна інша ДМВ-антена, яка буде більш ефективна для прийому цифрового Т2 сигналу. Вибрати можна тут. Врахуйте, чим далі місце прийому від вишки-передавача, тим більший коефіцієнт посилення повинен бути у антени і тим вище від земної поверхні вона повинна розташовуватись. Тому, кімнатні антени в м. Стрий і Стрийському районі не будуть працювати.
   Передавач, з якого ведеться аналогове мовлення не роздає DVB-T2 сигнал. Тоді слід дізнатися, по вище вказаним посиланням, де знаходиться найближчий передавач і зорієнтувати антену в його напрямку.
   Антена встановлювалася давно, аналогове і цифрове мовлення раніше працювало добре, але з часом перестало приймати будь-якої сигнал. Слід покроково, від самої антени до кінцевої точки підключення (ресивер), переглянути всі контакти (з'єднання), і якщо є окислення на роз'ємах або обриви в кабелі, прибрати їх або повністю замінити. Дуже НЕ рекомендується використання так званого "радянського" чорного кабелю, оскільки він має великий коефіцієнт затухання сигналу в ДМВ діапазоні. Слід замінити його на сучасний кабель типу RG-6.
   На антені є підсилювач і він не працює. Потрібно виконати діагностику, щоб визначити - вийшов з ладу підсилювач ТВ антени чи він не підключений до джерела живлення. Подача живлення можлива через телевізійний кабель від блоку живлення або від самого Т2 ресивера. У разі виходу з ладу підсилювача потрібно його заміна на подібний по характеристикам.
   Ефірний приймач, який підключений до антени, не приймає DVB-T2 сигнал. Можливо, даний ресивер не має DVB-T2 тюнера, а є DVB-T приймачем (такі приймачі завозять до нас з Європи), тоді потрібно купити DVB-T2 ресивер.

   Якщо після покупки і підключення комплекту для прийому ефірного ТБ сигнал не приймається, для виявлення причини відсутності сигналу потрібно виконати такі кроки: Визначаємо, де знаходиться передавач (для Стрийського району дивимося ці дані тут). Перевіряємо, чи антена підключена до ресивера, якщо використовується підсилювач, подаємо на нього живлення (див. Інструкції до антени і ресивера). В налаштуваннях ресивера в ручному пошуку потрібно виставити номер частотного каналу, на якому є мовлення з вашого передавача (для Стрийського району дивимося ці дані тут). Зорієнтуйте антену в бік передавача, встановіть так, щоб була максимально пряма видимість з «вишкою» орієнтуючись на сигнал в ресівері, знаходимо максимальне значення рівня і потужності сигналу. Запускаємо на автопошук. Якщо після всіх маніпуляцій не вийшло прийняти всі 32 каналу в цифровій якості, необхідно буде більш ретельно підійти до вибору Т2 антени ..
 

 


На основі матеріалів Агсат


Друк   E-mail